google.com, pub-3698296979006860, DIRECT, f08c47fec0942fa0
 
  • Partikül Matematik

EBA Canlı derslerde 2 yeni değişiklik yapıldı

Uzaktan eğitim EBA TV ve EBA Canlı Dersler üzerinden devam ediyor. Telafi eğitimi 18 Eylül'e kadar devam edecek. 21 Eylül'den itibaren ise 1. sınıflar hariç diğer tüm sınıflar uzaktan eğitime devam edecek.

EBA Canlı dersler ile ilgili ise Milli Eğitim tarafından 2 yeni değişiklik yapıldı. İlki okul idarecilerini ilgilendiren bir değişiklik. Bundan böyle okul idarecileri artık okulunda yapılan canlı dersleri sayı ve oran bazlı görebilecek.


Öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiren bir diğer önemli değişiklik ise derse giriş süreleri ile ilgili. Bilindiği üzere ders saati tam olarak gelmedikçe öğretmenler dersi başlatamıyor, öğrenciler de haliyle derse çok geç bağlanabiliyorlardı. Bu konuda yapılan düzenleme şu şekilde:

Bu değişiklik ile birlikte artık öğretmenler canlı ders saatinden 5 dakika önce derse girebilecekler, öğrenciler de canlı ders saatinden 2 dakika önce derse bağlanabilecekler. Bu şekilde 30 dakikalık ders süresi içerisinde kopuklukların ve bağlantı sorunların en aza indirilmesi bekleniyor.2,952 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör