google.com, pub-3698296979006860, DIRECT, f08c47fec0942fa0
 
  • Partikül Matematik

Kronik hastalığı olan öğrenciler okula gitmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı kronik hastalığa sahip olan lise öğrencilerinin yüz yüze eğitim başlarsa okullara gitmeden uzaktan eğitim ile devam etmelerine izin verdi. Öğrenciler, durumlarına iliskin e-Nabız Sistemi'nden alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvuracak. Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyac duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Agustos-11 Eylul'de yapılacak.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı olan lise ögrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebileceğini, bu konuda İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli tedbirlerin alınacağını bildirdi.


MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı iş ve işlemlerine ilişkin illere yazı gönderildi. Buna göre ders yılı 31 Ağustos Pazartesi başlayacak. Liselerde sorumluluk sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması halinde iki haftaya yayılarak 31 Agustos-11 Eylül'de yapılacak.

Sınavlar mümkün ise çok amaclı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacak. Bunun mümkün olmaması durumunda ogrencilerin oturma planı fiziki mesafe korunacak sekilde düzenlenecek.

Yüz yüze eğitim başladıktan sonra, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde kronik hastalıklar listesinde hastalığı bulunan resmi ve ozel ortaogretim kurumlarında ogrenim goren lise ogrencileri, durumlarına iliskin e-Nabız Sistemi'nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitim faaliyetlerini uzaktan egitimle sürdürebilecek. Bu konuda, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince tedbirler alınacak.1,022 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör