google.com, pub-3698296979006860, DIRECT, f08c47fec0942fa0
 
  • Partikül Matematik

LGS 1.Nakil Dönemi Başladı! Nakil Tercihleri Ne Zaman ve Nerede Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 LGS tercih sonuçları açıklanmasıyla birlikte 1. Nakil dönemi de başlamış oldu. 1. nakiller 10-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Nakil dönemine yerleşen veya yerleşemeyen tüm öğrenciler başvurabilecek.

Yerleşen öğrenciler nakil yapması durumunda, nakil sonucunda başka bir okul kazanamazlarsa ilk kazandıkları okul haklarını kaybetmiyorlar. Fakat eğer nakil döneminde bir okul kazanabilirlerse ilk kazandıkları okul haklarını kaybetmiş olacaklar ve nakil sonucunda kazandıkları okula gidecekler. Nakil döneminde tercih haklarında da azalma yaşanıyor. Tercih döneminde 5 hak bulunan yerel ve pansiyonlu okul tercihleri 3'e 10 tercih hakkı bulunan merkezi okul listesindeki tercih hakkı da yine 3'e düşecek. Yani adaylar nakil dönemlerinde tüm listelerde en fazla 3 tercih yapabilecekler.

Nakil dönemi tercihleri bugün itibariyle e-okul üzerinden başladı. Aynı zamanda Milli Eğitim bu sayfada merkezi ve yerel olarak tercih edebileceğiniz okullara ait boş kontenjanları da yayınladı. İstediğiniz başlığa aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: Merkezi Lise Kontenjanları Yerel Lise Kontenjanları NAKİL TERCİHİ YAP4,111 görüntüleme4 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör