google.com, pub-3698296979006860, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page

LGS 1.Nakil Dönemi Başladı! Nakil Tercihleri Ne Zaman ve Nerede Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 LGS tercih sonuçları açıklanmasıyla birlikte 1. Nakil dönemi de başlamış oldu. 1. nakiller 10-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Nakil dönemine yerleşen veya yerleşemeyen tüm öğrenciler başvurabilecek.

Yerleşen öğrenciler nakil yapması durumunda, nakil sonucunda başka bir okul kazanamazlarsa ilk kazandıkları okul haklarını kaybetmiyorlar. Fakat eğer nakil döneminde bir okul kazanabilirlerse ilk kazandıkları okul haklarını kaybetmiş olacaklar ve nakil sonucunda kazandıkları okula gidecekler. Nakil döneminde tercih haklarında da azalma yaşanıyor. Tercih döneminde 5 hak bulunan yerel ve pansiyonlu okul tercihleri 3'e 10 tercih hakkı bulunan merkezi okul listesindeki tercih hakkı da yine 3'e düşecek. Yani adaylar nakil dönemlerinde tüm listelerde en fazla 3 tercih yapabilecekler.

Nakil dönemi tercihleri bugün itibariyle e-okul üzerinden başladı. Aynı zamanda Milli Eğitim bu sayfada merkezi ve yerel olarak tercih edebileceğiniz okullara ait boş kontenjanları da yayınladı. İstediğiniz başlığa aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: Merkezi Lise Kontenjanları Yerel Lise Kontenjanları NAKİL TERCİHİ YAP4.169 görüntüleme4 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

LGS 2022 Tercih Sonuçları AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 LGS tercih sonuçları açıklandı. Tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte 1. Nakil süreci de başlamış oldu. Tercih sonuçlarını aşağıdaki linke tıklayarak öğre

2021 LGS ve 2022 LGS kontenjanları

2021 lgs başvuru kılavuzu ve kontenjanları: https://cdn.eba.gov.tr/icerik/2021/04/odsgm/LGS_Basvuru_ve_Uygulama_Kilavuzu_2021.pdf 2022 lgs başvuru kılavuzu ve kontenjanları: https://cdn.eba.gov.tr/yar

4 opmerkingen


agactabirkoala
agactabirkoala
11 aug. 2020

(1)Güvenlik Kayıt No alanını ilk girişte boş geçiniz. Başvurunun kaydedilmesinden sonraki  girişlerde size verilecek olan  "Güvenlik Kayıt No" değerini girmelisiniz.

Dikkat:Kayıt işleminden sonra ekranda gösterilecek olan "Güvenlik Kayıt No" değerini almayı unutmayınız!  Numarayı almayı unuttuysanız  öğrencinin kayıtlı olduğu okul müdürlüğüne şahsen başvurarak  Güvenlik Kayıt Numarası' nı öğrenebilirsiniz.

20/29 Temmuz tarihleri arasında tercihlerimizi yazarken ilk başta boş bırakarak girdiğimiz ardından bize verilen güvenlik kodudur. Eğer ki unuttuysanız kayıtlı okulunuza gitmeniz gerekecek.
Miraç ŞEKER için
Like

dilara :)
dilara :)
11 aug. 2020

artık sadece okula gitmek istiyorum...

Like

Miraç ŞEKER
Miraç ŞEKER
10 aug. 2020

Melih hocam lütfen cevappp;güvenlik kodu nasıl alınıyor.

Like

Eyüp Çetin
Eyüp Çetin
10 aug. 2020

Peki nakil yaparken yerel yerleştirmeyi doldurmak zorunlu mu?

Like
bottom of page