google.com, pub-3698296979006860, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page

Telafi eğitimde canlı dersleri hangi öğretmenler verecek

31 Ağustos'ta başlayacak olan uzaktan eğitimde en önemli nokta canlı dersler olacak. 3 hafta boyunca devam edecek olan bu programda geçtiğimiz dönemde işlenemeyen konular hakkında telafi eğitim verilecek. İşte bu süreçte özellikle liseye başlayan 9.sınıfların en çok merak ettiği konuların başında canlı dersleri hangi öğretmenlerin vereceğiydi. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı genelge ile bu sorunun yanıtını verdi.

Yayınlanan genelgedeki bazı önemli maddeler şu şekilde: "18 Eylül 2020 tarihine kadar sürdürülecek uzaktan eğitimde 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazırbulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksiklerinin giderilmesine öncelik verilecektir."


"Geçtiğimiz eğitim öğretimi yılının 2. dönemine ait derslerin kritik konu ve kazanımlarına dair ders içerik videoları TRT EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise kanallarında yayımlanacaktır. "

"EBA üzerinden sunulacak altyapıyla açık kaynaklı diğer platformlar ve özel okulların kendi oluşturdukları platformalar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebilecektir."


"Canlı ders uygulamaları öğrencilerin 2020-2021 eğitim öğretim yılında devam edecekleri sınıfın öğretmenleri tarafından yapılacaktır. Uygulamanın hayata geçirilebilmesi için okullarda oluşturulacak şubelere 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında okul idareleri tarafından sınıf ve branş öğretmenleri görevlendirilecektir."


Yayınlanan genelgenin 4.maddesini incelediğimizde öğrencilerin canlı derslerde karşılaşacağı öğretmenlerin yeni sezonda devam edecek öğretmenler olduğunu anlayabiliyoruz. Dolayısıyla özellikle 9.sınıf öğrencileri için canlı derslerde yeni okullarındaki öğretmenler tarafından ders göreceklerini söyleyebiliriz.8.257 görüntüleme5 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 LGS tercih sonuçları açıklandı. Tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte 1. Nakil süreci de başlamış oldu. Tercih sonuçlarını aşağıdaki linke tıklayarak öğre

2021 lgs başvuru kılavuzu ve kontenjanları: https://cdn.eba.gov.tr/icerik/2021/04/odsgm/LGS_Basvuru_ve_Uygulama_Kilavuzu_2021.pdf 2022 lgs başvuru kılavuzu ve kontenjanları: https://cdn.eba.gov.tr/yar

bottom of page