google.com, pub-3698296979006860, DIRECT, f08c47fec0942fa0
top of page

YÖK YKS TERCİHLERİ İÇİN, YÖK ATLAS'I GÜNCELLEDİ


Yaklaşan tercih döneminde öğrencilerin ulaşabilecekleri tüm verileri artık başka kaynaklarla uğraşmadan, güzel sistemli ve kullanışlı bir şekilde YÖK'ün kendi sitesinde yayındadır. Bizde sizler için küçük açıklamalarla YÖK ATLAS'ın küçük bir tanıtımını yapacağız.
Üniversitelerimiz modülünde, Türkiye'deki her bir üniversitenin öğrenci ve öğretim elemanı sayılarının yanında kuruluş yılı, resmi web sitesi, sosyal medya linkleri, spor tesisleri, spor takımları, öğrenci toplulukları, yurt kapasitesi, laboratuvar sayıları ve yüz ölçümleri bilgilerine erişebileceksiniz.


Lisans programlarına yerleşenlerin puanları, başarı sıraları, YKS netleri, geldikleri liseler, geldikleri bölgeler: programda görevli öğretim üyeleri, yabancı uyruklu öğrenciler, Erasmus trafiği ve benzeri pek çok detay parmaklarınızın ucunda.


Önlisans programlarına yerleşenlerin puanları, başarı sıraları, YKS netleri, geldikleri liseler, mezun olduklarılise alan ve dalları; programda görevli öğretim üyeleri,geçmiş yıllarda verilen mezun sayısı, yatay geçiş trafiği ve benzeri pek çok detaya tek bir ''tık'' ile ulaşın.Hedefinizdeki meslek ve üniversiteye geçen sene yerleşenlerin YKS'deki başarısını görmek ve sizi hedefe ulaştıracak en doğru verilere ulaşmak artık çok kolay.


2020 Tercih Kılavuzunda yer alan lisans programlarından mezun oldukları merkezi uzmanlık sınavlarında gösterdikleri başarıyı görün değerlendirin . Sadece girdi değil, çıktı kalitesini de sınayın.


Son 3 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Son 2 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.2019 YKS'de mesleklerin tercih edilme istatistiklerini inceleyerek hangi mesleklerin daha çok tercih edildiğini değerlendirebilirsiniz.


YKS tercihlerinize ışık tutacak tercih listenizi buradan oluşturabilirsiniz. Adaylar üniversite ve program seçimlerini yaparak tercih listelerini oluşturabilirler. Tercih listelerindeki programları sıralayabilirler, koşul ve diğer bilgilerini görerek kendi durumlarını değerlendirebilirler.


Tüm bu menülerin ayrıntıların yer aldığı YÖK ATLASI'na ulaşmak için;

.https://yokatlas.yok.gov.tr sitesine tıklamanız yeterli olucaktır.30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

LGS 2022 Tercih Sonuçları AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2022 LGS tercih sonuçları açıklandı. Tercih sonuçlarının açıklanması ile birlikte 1. Nakil süreci de başlamış oldu. Tercih sonuçlarını aşağıdaki linke tıklayarak öğre

2021 LGS ve 2022 LGS kontenjanları

2021 lgs başvuru kılavuzu ve kontenjanları: https://cdn.eba.gov.tr/icerik/2021/04/odsgm/LGS_Basvuru_ve_Uygulama_Kilavuzu_2021.pdf 2022 lgs başvuru kılavuzu ve kontenjanları: https://cdn.eba.gov.tr/yar

Comments


bottom of page